Sedmnáctiletou dívku z Domažlic podle dosavadního vyšetřování policie zneužíval vlastní otec, kterému ji po rozvodu svěřil do péče soud.

Nyní je muž z Domažlic obviněný z pohlavního zneužívání, ohrožování mravní výchovy mládeže a soulože mezi příbuznými.

„Různými sexuálními praktikami měl otec zneužívat dceru od jejích patnácti let, přesněji od června roku 2006,“ informovala tisková mluvčí domažlické policie Vladislava Čejková s tím, že dívka tvrdí, že ji zneužíval opakovaně a proti její vůli. Otce, kterému ji soud svěřil do péče po rozvodu s matkou, se děvče bálo, a tak o všem mlčelo a odvahu o záležitosti mluvit našlo až před letošními letními prázdninami, kdy se svěřilo svým kamarádkám. Ty vše pověděly učitelce.

Šestatřicetiletý Domažličan má být už potřetí ženatý a je vícenásobným otcem. V současné době je ve vazbě. „Po uzavření vyšetřování bude případ předán státnímu zastupitelství s návrhem na podání obžaloby,“ uvedla Čejková. Za trestné činy, ze kterých je obviněn, mu hrozí odnětí svobody od šesti měsíců do pěti let.

Dívka byla umístěna v jednom ze zařízení pro děti na Domažlicku. „Dost důrazně přitom psychologům sdělila, že domů se už nikdy nechce vrátit,“ poznamenala mluvčí policistů.