„Již čtvrtým rokem budeme na Šumavě a v jejím širokém okolí hledat mezi mladými slečnami dívky s příjemným vzhledem, vystupováním, s trochou odvahy a chuti zkusit něco nového. Pro dívky ve věku 16 - 24 let, které měří alespoň 165 cm, se opět otevírá jedinečná příležitost,“ říká manažerka projektu Pavlína Brunclíková.


Soutěž dívkám nabídne mnoho nových zkušeností, příležitostí, společenských kontaktů, účast na zajímavých akcích a v neposlední řadě také lákavé ceny.


„Poslední únorový den uzavřeme přihlášky, a proto bychom chtěli vyzvat dívky, které zvažují zkusit své štěstí v letošním roce. Na finalistky čeká kromě již tradičního celodenního školení v profesionálním studiu Design Block, kde se jim po celý den budou věnovat kadeřníci, kosmetičky a stylistky, spojené s pobytem v luxusním hotelu U Zvonu v Plzni,“ líčí Brunclíková a pokračuje:
„Následující den pak dívky absolvují úpravu vzhledu - líčení a úpravu vlasů pro fotografování ve studiu Ivana Štefka. Fotografie, které vzniknou, pak budou prezentovány prostřednictvím mediálních partnerů a začne hlasování o dívku ´Sympatie´09,“ říká Brunclíková.


Kromě již uvedeného se finalistky v dubnu zúčastní dvou velkých módních show, a to v Klatovech a Domažlicích, kde budou hostovat české špičkové modelky - MISS ČR´08 Zuzana Jandová a Hana Mašlíková.


Finalistky soutěže Dívka Šumavy 2009 se na těchto módních show rovněž předvedou, představí konkrétně jednu kolekci spolu s nejúspěšnějšími dívkami z uplynulých ročníků soutěže. Kromě toho finalistky čeká řada nejrůznějších akcí.


„Loni se galavečer uskutečnil v Domažlicích, v letošním roce bylo finále přesunuto až na druhou polovinu roku, na 3. říjen, a uskuteční se v jihočeském Vimperku. Večer uvede opět oblíbený Jan Čenský tentokrát s první Miss Československo - Ivanou Christovou.


Dívky budou mít příležitost v průběhu celé soutěže až do finálového večera získávat mnoho nových zkušeností. Nemají se čeho obávat, naopak by neměly váhat zkusit své štěstí při této jedinečné příležitosti. Ráda bych tímto způsobem vyzvala dívky z Domažlicka, které splňují základní podmínky, jež najdou na www.divkasumavy.cz, aby neváhaly a přihlásily se,“ zakončuje Brunclíková.