Již po třetí pořádalo Městské kulturní středisko v Domažlicích Divadelní bál.

„Mám velkou radost, že věhlas bálu rok od roku sílí a roste. Není pravidlem, že se nová věc ujme a bude se ještě opakovat. Velice mě těší zájem veřejnosti a divadelních spolků, kterých se letos sjelo pět. Místa k sezení byla už několik týdnů před konáním Divadelního bálu beznadějně vyprodaná,“ sdělil eníku ředitel MKS v Domažlicích Kamil Jindřich.

Ani letos zde nechyběly ukázky z dílny ochotnických souborů. Letošním nováčkem mezi již ostřílenými spolky z Horšovského Týna, Poběžovic, Pasečnice a domovského Karla, byl na bále ´ komediantů ´ Tachovský divadelní soubor Komedyjanti. Ten zpestřil program úryvkem Goldoniho komedie Poprask na Laguně.

„Velice se nám nápad zorganizovat takový bál líbil a přišel nám naprosto originální. Atmosféra byla nádherná,“ řekl zástupce souboru Komedyjanti a současně režisér ukázky Pavel Řepa.

Každý z přítomných souborů si připravil sobě vlastní ukázku. Horšovskotýnští se odvážně pustili do antické tragédie. S sebou si přivezli živou kapelu a přijeli v nejkrásnějších kostýmech.

Poběžovický soubor předvedl originální představení každého člena souboru. Kostými jim vytvořila jejich kamarádka floristka. Pasečnický divadelní spolek předvedl slavnou sborovou arii z Prodané nevěsty Bedřicha Smetany – Proč bychom se netěšili, ale bohužel vypadl playback, což samozřejmě nebylo vinou zařízení MKS, a tím se provalila skutečná pěvecká kvalita smíšeného sboru. Domažlický Ochotný divadelnický spolek Karel předvedl ukázku jakési sondy do hluboké současnosti s lehkým nádechem politiky. Členové souboru představovali oživlý nábytek, který se vzbouří a již nechce sloužit svému pánovi. Jednalo se o alegorii na dění kolem nás.

Aby nepřišli zkrátka ani účastníci Divadelního bálu, připravili pro ně ´Karlové´ taneční soutěž. „Chtěli jsme udělat něco nového. Vytipovali jsme si několik lidí, kteří dostali čísla a stali se tak účastíky taneční soutěže. O tom, kdo se stane králem parketu hlasovali sami diváci formou hlasovacích lístků, které házeli do urny. Pochopitelně se opět jednalo o recesi,“ řekl nám Josef Kuneš, člen ochotného divadelnického spolku Karel.

Večerem i letos prováděla Marta Skarlandtová. „Uvádění tohoto bálu je pro mě srdeční záležitost. Mám radost, že jeho věhlas stále roste. Je to jediná neformální příležitost, kdy se soubory mohou setkat, aniž by mezi sebou soupeřily,“ uvedla Skarlandtová.