Tři měsíce usilovné práce po příchodu ze zaměstnání a také o sobotách mají za sebou dílští dobrovolní hasiči.

„Rozhodli jsme se zcela změnit náš zásahový vůz Škoda 706 RTHP, na kterém máme stříkačku CAS 25. Potřebovali jsme nejen opravit čerpadlo, ale také udělat na něm přestavbu tak, aby vyhovoval lépe našim potřebám,“ říká velitel sboru Petr Ježo.

Dílští se počátkem února pustili do rozebírání auta, které doslova ´očesali´. Nejprve však odmontovali čerpadlo, které putovalo do plzeňské opravny. Pak přišla na řadu ´korba´, kterou odstranili prakticky až ke kabině.

Přišel čas na výrobu nové nástavby.

„Pro praktičtější využití jsme se rozhodli zvětšit dveře, a to i zadní pro obsluhu. Po odstranění nádrže na pěnidlo vznikl větší prostor pro nové plovoucí čerpadlo a zbylo i místo pro elektrocentrálu, kterou si chceme v budoucnu opatřit,“ doplňuje starosta sboru Pavel Knopf s tím, že zároveň auto získalo nové zadní nárazníky i nový žebřík, po kterém se dá vystupovat na nástavbu.

Poté začala zdlouhavá a nezáviděníhodná práce.

„Museli jsme obrousit starý nátěr, celé auto umýt a pak opatřit stříkacím tmelem. Ten byl po proschnutí jemně obroušen a auto bylo připravené na nový lak,“ vysvětlují Dílští s tím, že pak přišel na řadu bílý pruh, po jeho zaschnutí a přelepení bylo auto připravené na ´hasičskou červenou´. Řadu hodin pak spolkla kompletace vozidla obnášející namontování zrcátek, světel atd.

„Polepy nám sponzorsky zhotovila a na auto přidala sponzorská firma. Pak už zbývalo jen uklidit kabinu pro mužstvo, která během oprav dostala zabrat,“ směje se jednatel Miloslav Mazanec.

Pokladník Martin Sokol si zase pochvaluje, že díky tomu, že hasiči odpracovali při brigádách 301,75 hodin, neubylo z hasičské kasy tolik peněz, jaké by vyžadovala přestavba vozu u některé firmy. S novým uspořádáním v zadní části vozu je spokojen i strojník Pavel Knopf.

Po několika měsících brigád se díky úsilí hasičů ze staré Škody 706 vyklubal ´nový´ hasičský vůz. Navíc má vnitřní prostory členěné daleko praktičtěji než v minulosti. Než se ale ze staré ´sedmsetšestky´ stala ´fešanda´, strávili u ní dílští hasiči desítky hodin. Auto prošlo STK, a to dokonce o pár týdnů dříve, než Dílští původně předpokládali.