Deset rekvalifikantů si včera na Úřadu práce v Domažlicích převzalo certifikáty s osvědčením Pracovník sociální péče – přímá obslužná péče, a tím tak úspěšně zakončilo téměř dvouměsíční rekvalifikační kurz.

Kurz, jehož garantem je bfz– o.p.s., Krajské středisko Plzeň, uspořádal domažlický úřad práce.

„Projekt poradenské činnosti podporující zvýšení zaměstnanosti je v rámci Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost financován pětaosmdesáti procenty z Evropského fondu a z patnácti procent ze státního rozpočtu České republiky,“ uvedl Milan Polák, pracovník ÚP, oddělení trhu práce v Domažlicích.

Rekvalifikační kurz byl zahájen 12. října.

„Do kurzu bylo zařazeno sedm žen a tři

muži, kteří absolvovali 310 hodin výuky, z čehož odborná výuka v rozsahu 220 hodin probíhala v učebně Obchodní akademie v Domažlicích.

Rekvalifikanti se během dalších dvaceti hodin naučili základy obsluhy osobního počítače,“ uvedl Josef Váchal, vedoucí vzdělávacích kurzů, a dodal, že všichni účastníci kurzu projevili velký zájem o získání nových odborných a praktických znalostí, což potvrdily výsledky testů, které byly odborně posouzeny vždy na závěr každého učebního předmětu.

Spokojeni jsou i samotní rekvalifikanti, neboť polovině z nich se během kurzu podařilo získat v místě praxe zaměstnání.

„Pracovala jsem v Domově důchodců ve Kdyni, neprodloužili se mnou pracovní smlouvu, protože jsem neměla k práci, kterou mám velmi ráda, dostatečné vzdělání. Přihlásila jsem se na pracák, kde mi nabídli udělat si rekvalifikační kurz. Praxi jsem dělala u paní Lukáškové a ta mi během ní nabídla práci nastálo. Jsem spokojená a na novou práci se velice těším,“ řekla jedna z rekvalifikantek Dana Herbríková.