O rodičích dětí z Mateřské školy Horšovský Týn ve Vančurově ulici se rozhodně nedá říci, že by předškolním aktivitám svých dítek nevěnovali pozornost. Při akci školky nazvané „Tvoření rodičů s dětmi” se ukázali jako nečekaně aktivní, že překvapili i vedení samotné mateřinky a společně se svými ratolestmi vytvořili téměř stovku originálních hallo᠆weenských dýní.

„Bylo to nečekané, rodiče nás vážně překvapili,” říká ředitelka školky Zdeňka Birnerová. „Na schůzce koncem září jsme se s rodiči domlouvali na různých akcích, které budeme pořádat, a první z nich bylo právě tvoření s dětmi. Do 21. října nám maminky a tatínkové nosili výrobky, které s dětmi vytvořili, a bylo jich snad přes devadesát. Měli jsme jich ve školce plné chodby, schodiště, byly úplně všude,” popisuje.

Vedení školky nápaditost a rozmanitost výrobků natolik zaujala, že se rozhodlo ukázat je i veřejnosti. Dýně, které se ještě nestačily zkazit, se proto přesunuly do horšovskotýnského městského kulturního zařízení, kde je každý může obdivovat na výstavě trvající od pondělí 31. října do pátku 4. listopadu. „Musím vážně maminky i tatínky pochválit, že se tak nečekaně zapojili a že byli vskutku kreativní,” zakončila spokojená ředitelka.