Před sobotním vystoupením jsme vyzpovídali frontmana kapely Jiřího Vondrovice.

Chystáte koncert číslo 101. Co si od něj slibujete?

Koncertem číslo 101 startujeme desátou sezonu naší kapelní existence. Zároveň se jedná o křest singlu a videoklipu, což mu už samo o sobě přidává na důležitosti. Naším hlavním cílem určitě je, aby to byla atraktivní podívaná pro všechny příchozí.

Při práci na videoklipu jste oslovili režisérku Petronilu Haušildovou. Jak hodnotíte vaši spolupráci?

S Petronilou se známe už delší dobu a již dříve jsme plánovali spolupráci. Když jsme se rozhodli pro tvorbu videoklipu k novému singlu, byla jasnou volbou. Přinesla výborné audiovizuální ztvárnění se spoustou invenčních nápadů.

Videoklip bude hraný. To znamená, že po koncertě bude ke zhlédnutí na youtube kanálu?

Videoklip bude pokřtěný a přímo promítaný během koncertu. Ke zhlédnutí bude potom na youtube a našich kapelních profilech.

Se skupinami, které vystoupí na sobotním koncertu, jste už vystupovali, nebo to bude premiéra?

S The River Of The Lost Souls jsme hráli v prosinci a byla s ní skvělá domluva. Votchi jsou na české hudební scéně matadory a na spolupráci s nimi se moc těšíme. Hráli mimo jiné i s takovými kapelami, jako jsou Deep Purple nebo Uriah Heep.

Co stojí za názvem nového songu Neurotoxin?

Hlavním mottem skladby je: „Láska je půlnočním lupičem… a záře neonů kouřovým zrcadlem.“ Neurotoxin symbolizuje otravu životem, při níž člověk ztrácí iluze a trochu z nutnosti, trochu z přirozenosti podléhá vlivu okolí a stává se tím, čím dříve pohrdal. A paradoxně zjišťuje, že se mu tenhle způsob života začíná zamlouvat. Celé je to metaforou na noční život a všechny ty sladké hříchy, které nám přináší. Videoklip úzce koresponduje s textem a sdělením skladby. Nechci vyzradit, co všechno diváka čeká. V sobotu se všechno dozví.

Pro svůj křest jste si vybrali Divadlo pod lampou. Byla to jasná volba?

Divadlo pod lampou patří v Plzni k nejlepším pódiím pořádajícím kulturní akce. Domluva s klubem byla rychlá a bezproblémová, takže nebylo co řešit.

Jak časově náročná byla nahrávka songu a natočení videoklipu?

Nahrávání skladby trvalo přibližně den, natáčení videoklipu dva dny. Na natáčení se podílelo kolem 25 lidí, a to dobrovolně. Děkujeme všem, že věnovali našemu klipu svůj volný čas. Moc si toho vážíme. Speciální dík patří Kátě Horníkové za líčení. Při tak velkém počtu vystupujících odvedla spoustu mravenčí práce.

Chystáte v tomto roce další nové songy či album?

Máme rozpracované koncepty, které bychom rádi výhledově na konci roku v nějaké formě vypustili. Zároveň si pohráváme ještě s jednou myšlenkou týkající se speciálního alba v rámci narozeninového koncertu, ale nebudeme předbíhat.

Co byste fanouškům před sobotním koncertem vzkázal?

Neseďte doma a vyrazte za námi do klubu. Akci jsme pojali netradičně a věříme, že si každý přijde na své.