Halloweenské řádění začalo strašidelným úvodem, ve kterém se děti dozvěděly základní fakta o Halloweenu. Následovalo krátké představení Trick or Treat.
„Šlo o názornou ukázku toho, jak tento svátek může vypadat v anglicky mluvících zemích. Děti se v divadelní hře setkaly s milou babičkou, která jim nabídla sladkosti a pochválila jejich kostýmy, ale také se zlým rozzlobeným dědkem, který Halloween nemá rád. Děti babičce poděkovaly a dědkovi za jeho nevrlost a lakotu obmotaly dům toaletním papírem," popisují deváťáci.

Pak školáci plnili dobrodružné úkoly na pěti stanovištích. Jejich úspěchy zaznamenávala strašidla na soutěžní halloweenskou kartičku.

„Na prvním stanovišti šlo o bystrost. Děti si musely zapamatovat, pod kterým ze tří kelímků se skrývá víčko. Druhé stanoviště bylo o šikovnosti, každé z dětí mělo za úkol jablko uchopit do úst bez pomoci rukou. Na třetí stanoviště bylo potřeba mít dost odvahy, přičemž úkol byl následující: strčit ruku do temné krabice plné rozmanitých věcí a najít klíč. Čtvrté stanoviště bylo opět o šikovnosti, žáci měli za úkol jít s ping-pongovým míčkem na lžíci po vyznačené trase, aniž by jim míček spadl. Pátý úkol byl prolézt pavučinou na její konec a zase zpět," shrnují organizátoři z 9.B.

Každý účastník dostal sladkou odměnu.
„Byli jsme přípravou sice vyčerpaní, ale den jsme si velmi užili," uzavírají deváťáci.