Již 6. ročník závodů na obří autodráze uspořádala kdyňská Pionýrská skupina Safír pro všechny děti. Letošní ´trať´ přitom měřila rovných 15 metrů.

„Všichni závodníci měli stejný úkol, za co nejkratší dobu ujet tři kola na autodráze. Pokud se ale někomu jízda nepodařila, mohl se o zlepšování času pokoušet až do ukončení závodu,“ informovala Jana Janečková ze Safíru a pokračovala: „Pro závodníky bylo důležité zachovat si chladnou hlavu a klidnou ruku. Rychlá jízda totiž znamenala riziko vyjetí z dráhy a po této autonehodě musel závodník složit rozstříhaný obrázek, aby mohl pokračovat v jízdě, což znamenalo časovou ztrátu na ostatní jezdce.“

Po urputném závodění bylo jasné, kdo obsadil první tři místa. „Velkou cenu Pionýrské skupiny Safír vyhrál Filip Šmucr, druhá byla Štěpánka Weinfurterová a třetí Kristián Soukup. Vítězové si odnesli hodnotnější ceny, ale ani ostatní závodníci neodešli s prázdnou, každý dostal bonbony a drobnější odměnu,“ uvedla Janečková a dodala, že na závěr akce si své řidičské schopnosti na autodráze vyzkoušeli i někteří rodiče a závodili se stejnou radostí a zaujetím jako děti.