Děti je nakreslí přímo v galerii, která ve spolupráci s domem dětí Domino připravila výukový program nazvaný ´Animované postavičky z Večerníčků´. Až do 20. února se ho zúčastní na 350 dětí z obou domažlických škol.

Pro děti je připraveno nejen promítání Večerníčků, ale dozvědí se i něco o jejich historii, autorech a o tom, jak televizní pohádky vznikají.

„Přednášky jsme udělali informativní a krátké, chceme především, aby se děti aktivně zapojily. Formou hry vyzkoušíme, jak dobře Večerníčky znají, budou kreslit své oblíbené postavičky a nejlepší výkresy pak i oceníme,“ vysvětlil pedagogický pracovník domažlického domu dětí Jan Hrabačka.
Školáci měli přímo na místě obrázky, kterými se mohli inspirovat, na akci se však připravovali už ve škole a většinou měli dopředu rozmyšlené, co budou kreslit.

„Věděl jsem, že nakreslím Krtečka, protože ho mám nejradši. Líbí se mi, jak zvláštně vypadá,“ řekl Radek Švojgr ze Základní školy Msgre B. Staška.
Děti zaujala i výstava fotografií z přírody Heinze Feuchtingera. „Nejvíc se mi líbí fotografie vodopádů,“ tvrdil Radek. Podle vedoucího galerie Václava Siky je práce s dětmi bezproblémová. „Děti jsou bezprostřední. Kreslit mohou na připravených deskách nebo si jen tak sedají po zemi, lehají. Myslím si, že se jim tu líbí a ta atmosféra na ně působí,“ zakončil Sika.