Konal se od 13. do 17. července a zúčastnilo se ho 40 žáků základních škol z Domažlicka i mladších gymnazistů, jimž se věnovali gymnaziální učitelé výpočetní techniky Martina Svobodová, Josef Šerlovský a několik zástupců plzeňské katedry kybernetiky. Účastníci ve věku 10 až 15 let byli rozděleni do týmů po dvou až třech, aby se učili spolupráci při řešení náročných úkolů.

„První den byl věnován seznámení s robotem, což bylo kolové či pásové vozítko. To pásové bylo určeno pro pokročilejší účastníky, protože je náročnější na ovládání. V dalších dnech se účastníci formou malých soutěží naučili využívat různé senzory reagující např. na světlo nebo zvuk a snažili se robota naprogramovat tak, aby dokázal jet po vyznačené dráze, vyhnout se překážkám a dokonce i zajet do vyznačené garáže,“ informoval o programu kempu pedagog domažlického gymnázia Josef Šerlovský.

close Robotický kemp. info Zdroj: J. Pek zoom_in

Kemp vyvrcholil velkou soutěží, při níž účastníci využili znalosti a dovednosti získané během celého týdne. Na závěrečné klání je mohli přijít povzbudit i rodiče.

Kemp se uskutečnil v rámci projektu Podpora odborného vzdělávání v Plzeňském kraji a realizovaný ve spolupráci s katedrou kybernetiky Fakulty aplikovaných věd Západočeské univerzity v Plzni a za podpory Krajského úřadu Plzeňského kraje.