Čtyřikrát týdně přichází na dětské oddělení do Domažlické nemocnice teta Poly, aby vylákala úsměv na tváři jak malých, tak i větších pacientů.

V obleku klauna a s košíkem plným hraček předvádí dětem legrační kousky Jana Köglerová z Domažlic.

„Mám moc ráda děti a vždycky jsem s nimi chtěla pracovat, to se mi však shodou okolností nikdy nevyplnilo. Sama mám tři děti, ale ty jsou už téměř dospělé. Rozhodla jsem se, že budu přinášet radost těm, kteří to nejvíc potřebují,“ říká Jana Köglerová.

Zcela nezištně a ze své dobré vůle dochází vždy v podvečer od úterý do pátku za nemocnými dětmi, které se na ni už velice těší.

„Teta Poly je hodně legrační. Má sebou spoustu věcí. Dneska nám udělala zelené vlasy a postříkala nás pistolkou na vodu. Byla to opravdu legrace. Přijde i zítra a slíbila, že nás namaluje a s menšími dětmi si bude hrát,“ směje se Ivanka Červená z Pivoně, která už v nemocnici leží téměř týden.

„S některými dětmi je těžší navázat kontakt, zvláště když se jim stýská a pláčou. Proto se jim vždycky v úterý přijdu ukázat, trochu je rozptýlit a ony se mě pak samy zeptají, kdy zase přijdu. Pak už si můžeme naplánovat nějakou tu legraci,“ pokračuje teta Poly a dodává, že pokud by někoho hned nerozesmála, bude za ním chodit tak dlouho, až se jí to podaří.

Nápad Jany Köglerové se líbí i rodičům .

„Je to výborný nápad. Legrace děti přivede na jiné myšlenky. Sama jsem se pobavila,“ říká Jana Pálková z Loučimi, která tráví dny v nemocnici se svojí pětiletou dcerou Eliškou: „Dostala jsem spoustu razítek a hrály jsme si s tetou s míčkem. Maminka si taky musela vybrat razítko, tak je máme obě,“ směje se Eliška