Motýl Emanuel, vodník, princezny, šmoulové nebo všech sedm trpaslíků i se Sněhurkou si sobotní odpoledne náramně užili a bavili se nejen tancem a skotačením na parketu, ale také soutěžemi.

Masky byly velmi rozmanité, například Baruška, která byla přestrojena za člověka z pravěku, řekla: „Tuhle masku jsme doma vybrali právě proto, že mě baví a zajímá pravěk, hodně si o něm také čtu.“

Celé odpoledne tradičně zpříjemnil líbivými tóny DJ Míla Šobr a vystoupila také taneční skupina Toxic ze Kdyně. Nechybělo ani vyhlášení nejhezčích masek. Děti si také mohly koupit cukrovou vatu nebo balonek.

Sobotní odpoledne patřilo také dětem ve Spáňově, kde má maškarní bál již několikaletou tradici. Pořádá ho místní Sbor dobrovolných hasičů ve spolupráci s obcí. I zde bylo pro děti připraveno mnoho zajímavých soutěží. „Mezi nejoblíbenější vždy patří klasická židličkovaná, která zde nesmí chybět,“ komentoval program člen SDH Spáňov Vojtěch Jírovec, který měl karneval na starosti. Soutěžilo se také ve slalomu s tenisákem nebo v nošení míčků na lžících. Děti mohly vyhrát balíčky se sladkou odměnou. Odpolednem zde provázel DJ Típ, který také dětem pouštěl písničky na přání.

V Domažlicích se v sobotu večer slavil Den svatého Patrika.
Irský večer s kapelou Poitín