Letos poprvé ho společně pořádalo spolu s místním SDH nově vzniklé Občanské sdružení Beránek Blížejov.

„Velice jsme přivítali tuto pomoc. Jsou to všechno mladí lidé, kteří mají v práci s dětmi již zkušenosti,“ uvedl starosta SDH Blížejov Václav Mleziva.

Účast byla podle slov organizátorů mnohem větší než v předešlých letech. Pobavit se přišly děti od těch nejmenších až po slečny a mladé muže.

Tělocvična Základní školy Blížejov, kde karneval probíhal, doslova praskala ve švech a děti v rozmanitých maskách přicházely ještě dlouho po zahájení. Dáša Kneipová se svými svěřenkyněmi se tanečním vystoupením postaraly o zahájení veselého odpoledne.

„Karneval je moc pěkně připravený. Jsem tady s neteří, které je teprve šestnáct měsíců. Moc se na karneval těšila, neboť strašně ráda tancuje. Původně jsme měli připravenou masku Pipi, ale nakonec zvíězila Beruška,“ řekla Deníku Pavlína Brumovská z Blížejova.

Na děti v maskách princezen, černokněžníků, mimozemšťanů a různých pohádkových postaviček čekala nejen spousta soutěží, sladkých odměn a tance, ale také vyhlášení nejlepší masky karnevalu ve třech věkových kategoriích.

„Máme připravené sladké odměny pro všechny děti. Nejhezčí masky dostanou hodnotnější ceny v podobě DVD s pohádkami, pastelek nebo kříd,“ prozradila nám předsedkyně Beránku Jana Svítivá.

Občanské sdružení Beránek připravuje pro děti další zajímavé akce.