Den volna čeká školáky v pátek. Poté, co ve čtvrtek dostanou pololetní vysvědčení, čeká je víkend prodloužený o jednodenní prázdniny. Volný čas mohou děti strávit výletem do okolí, rukodělnými pracemi, sportem a třeba i návštěvou ZOO.

„Otevřeno máme každý den i teď v zimním období. Pokladny jsou v provozu od 9 do 16.30 hodin, areál zavíráme v 17 hodin," informoval Martin Vobruba, mluvčí ZOO Plzeň.

„Od loňského roku jsou u nás k vidění nová zvířata – samice šimpanze Mária, dvě berberské lvice a trio kanadských pum. V úterý 2. února oslaví 2. narozeniny samička indického nosorožce Maruška," popisuje Vobruba.

V areálu plzeňské zoologické je k vidění velké množství pavilonů s cizokrajnými zvířaty – například Tropický pavilon s Královstvím jedu, Tajemný svět africké noci, Madagaskar, pavilony žiraf a nosorožců. Unikátní je Svět v podzemí s expozicí Past na rovníku (pocta cestovatelské dvojici Zikmund a Hanzelka). „Naše ZOO ukazuje také milovníky zimy a severu ve venkovních expozicích – zubry, velbloudy, ryby v expozici Česká řeka, vlky, tygry, rysy a další zvířata,"dodal Vobruba.

Delší provoz v bazénu

Mimořádnou otevírací dobu bude mít v pátek domažlický bazén. „29. ledna bude velký i malý bazén mimořádně otevřen pro veřejnost bez omezení od 9 až do 21 hodin," potvrdil ředitel Jiří Houška.

Dílna pro zručné ruce

Květináč zdobený ubrouskovou technikou, zvířecí masky i výrobky na masopust si vyrobí děti, které přijdou do domažlického Domina na páteční kreativní dílnu. Bude se konat od 9 do 12 hodin.

Začínají karnevaly

„Na sobotu jsme do MKS od 14 hodin připravili Dětský karneval, tentokrát na téma Strašidla na hradě. Vítány jsou ale všechny masky bez rozdílu," uvedl za pořadatele z Domina Jan Hrabačka. Ve stejném čase začne i maškarní ples v Lidovém domě Staňkov. Koná se tam už po 23.