Děti se zúčastnily programu, během kterého se staly posádkou lodi, která ukázala, že umí vzorně salutovat, vytáhnout plachty i řídit koráb.

Přesto však malí námořníci ztroskotali na třech opuštěných ostrovech. „Děti na prvním ostrově měly za úkol válet sudy s pitnou vodou, na druhém ostrově předškoláci zase poslepu hledali a rozpoznávali exotické ovoce, jako jsou banány, pomeranče a kokosy, děti na třetím ostrově pak s pomocí dalekohledu hledaly cestu zpět domů,“ popsala ředitelka školky Zdeňka Birnerová.

Když se děti vrátily na loď a zatančily námořnický tanec, dala jim ředitelka školky sbohem s tím, že předškoláci prokázali, že se již mohou plavit sami, že mohou opustit bezpečný přístav mateřské školy a vydat se na plavbu do velké školy.

Následovalo stužkování, děti dostaly dárky na rozloučenou a nakonec si všichni připili dětským šampaňským.

„Třicet čtyři dětí nám nyní odešlo. V novém školním roce by k nám však stejný počet předškoláků měl nastoupit, takže budeme mít stále plnou kapacitu sto dětí,“ poznamenala ředitelka s tím, že školka ve Vančurově ulici se nyní připravuje na letní prázdniny, kdy bude útočištěm i pro děti z mateřské školy v ulici Pionýrů, ve které bude v té době probíhat rozsáhlá rekonstrukce.