Dalšími soutěžícími byli učni z Rokycan, Sušice, Horšovského Týna a Boru u Tachova.

„Televize Prima oslovila naši školu s tím, že chtějí natáčet speciál mezi středními školami v Plzeňském kraji. Možnost zúčastnit se nabídla ředitelka učiliště Zdeňka Buršíková všem studentům. Nezbývalo mnoho času na přípravy, ale já jsem se rozhodl, že do toho půjdu,“ popsal vstup do soutěže Pechovský.

Podle pravidel musí všichni odevzdat písemně menu před začátkem natáčení. Potom jsou zavázáni uvařit to, co je v menu, maximálně mohou něco výjimečně přidat.

Pechovského vítězné menu bylo Cikánský chlebík s granátovým jablkem, dýňovou espumou a bažantím filátkem, Cuketový krém s krutony, Dančí medailonky se šípkovou omáčkou, karlovarské knedlíky, glazovaná zelenina a Čokoládový dortík z červené řepy se žahourem z malin a borůvek, jogurtový noček.

Jídla vybral učeň podle svých chutí. Při soutěži mu dohled v kuchyni dělal mistr Luboš Fiala.

„Vaření mě začalo zajímat okolo 13.-14.roku, už v tu dobu jsem věděl, že chci jít studovat obor Kuchař-číšník. Z mojí rodiny se bohužel nikdo vaření na profesionální úrovni nikdy nevěnoval. Ale moje starší sestra Renata Holubová peče úžasné dorty,“ řekl Pechovský.

Součástí každého soutěžního dne Prostřena je i disciplína Zábava. Reprezentant z Domažlic si pro své hosty vybral zdobení chodských koláčů.

„Moc rád budu vzpomínat na soutěž Prostřeno. Celý štáb byl velmi příjemný a kluci byli suproví,“ sdělil Pechovský s tím, že je rád, že získal i zkušenosti před kamerou a poznal nové lidi a také chutě jídel.

Sám má nejraději asijskou i romskou kuchyni, kdy jídla hrají spoustou chutí. Miluje sushi. Jídlo, které naopak nesnáší, je kuře na paprice a na smetaně. „A nikdy bych nesnědl koprovou omáčku,“ doplnil.

Kuchařský vzor Pechovský nemá, myslí si, že každého kuchaře na světě něco odlišuje od ostatních. Rád by někdy vycestoval do zahraničí, poznal další světové kuchyně a naučil se něco nového z gastronomie.

Nejraději vaří pro svou rodinu, přítelkyni a kamarády. Jeho snem je, že si jednou otevře vlastní restauraci na vyšší úrovni gastronomie.

„Díky účasti v pořadu Prostřeno mi denně chodí několik nabídek na práci z různých restaurací. Lidé mě na ulici poznávají, všichni mi gratulují nebo se se mnou třeba chtějí fotografovat,“ řekl s úsměvem Pechovský, který nyní pracuje brigádně v Hotelu a restauraci Sokolský dům v Domažlicích jako pomocný kuchař.

„Nabídky práce na plný úvazek z restaurací zatím musím odmítat, protože pořád studuji a mám před závěrečnýma zkouškami. Se soutěžícími jsme se od skončení natáčení ještě nesetkali, ale občas si napíšeme a víme o sobě. Máme v plánu se sejít, ale jak máme všichni před zkouškami, tak nikdo nemá příliš volného času.“ vysvětlil.

Ačkoliv jeho největším koníčkem je bezesporu vaření, rád zajde do přírody s kamarády nebo poslouchá hudbu.

Pořad Prostřeno je vždy z určitého kraje, nebo města. Pět lidí, kteří se vidí poprvé, se potkají u prvního z nich na večeři, točí se každý den, tak jak to poté vidění v televizi. Každý den se vaří vždy u jednoho soutěžícího, ostatní hodnotí udělováním bodů. Na konci pořadu zvítězí ten, kdo má nejvíce bodů, dostane cenu 60 tisíc korun.

Soutěžící jsou amatéři, nesmí se vařením živit.

Díl, v němž vařil Pechovský, byl odvysílán ve středu 16. února 2022. Pořad se natáčel na začátku listopadu 2021.