I přes deštivé dopoledne se včera scházely děti z domažlických základních škol u radnice na domažlickém náměstí, aby se zúčastnily her, soutěží a aktivit spojených s Evropským dnem bez aut a poučily se o bezpečnosti na ulicích a silnicích. Poznávaly například dopravní značky, vyzkoušely si dopravní testy pro cyklisty, nebo se naučily ošetřit i otevřenou zlomeninu.

Za své výkony dostávaly drobné ceny. „Dostal jsem toho hodně, třeba létající talíř. Ošetřit zraněného umím a byl jsem také dobrý v poznávání dopravních značek,“ sdělil Miloš Černohorský ze ZŠ Komenského 17. Náladu za sychravého počasí pozvedlo vystoupení pěveckých sborů z domažlických základních škol Komenského 17 a Msgre B. Staška.

Vrcholem dne bylo vystoupení dvojnásobného mistra světa v biketrialu Petra Krause. Na 16. hodinu byla naplánována cyklojízda s cílem v Babylonu. „I když nám počasí nepřeje a je zima, přesto se všichni můžeme pohybovat pěšky nebo na kole a nemusíme jezdit autem. To je smyslem tohoto dne,“ dodal při zahájení starosta Domažlic Miroslav Mach