Sen pobývat v lůně přírody, budit se do šumění lesa i zpěvu ptáků či v zimě do pohádkově bílé krajiny a vymanit se ze zajetí civilizačních ruchů si nyní plní David Sekerák. Ve Staré Huti u Pasečnice právě vyrůstá ekologická dřevostavba, která nebude v sousedství lesa působit jako pěst na oko.

„Stavba takového domku je levnější, náklady na tento dřevěný dům osobně odhaduji na šedesát procent klasické stavby. Spoustu věcí si totiž člověk může u podobného domku udělat sám, navíc nepotřebuji vůbec zedníky, aby mi štukovali omítky v domě a tak," uvedl Deníku Sekerák a dodal, že díky vlastní práci se mohou náklady na tuto stavbu oproti zděné či betonové snížit až na polovinu.

Jak ho vůbec napadlo umístit svoji roubenku právě do Staré Huti?

„Otec manželky tam vlastnil několik desítek let pozemek, který na ni nechal přepsat. To vlastně rozhodlo," prozradil.

Dřevěná stavba už na první pohled působí mile a útulně. Zajímalo nás, kolik je na takový domek potřeba dřeva.

„Nepočítal jsem to. Dřevo jsme totiž měli z vlastních zdrojů, stromy jsem si porážel já sám. Pokud to v rychlosti spočítám, mohlo ho být hrubým odhadem šedesát kubíků, prohlašuje Sekerák, který se na bydlení v roubence už moc těší.

Není divu. Ve Staré Huti se totiž nachází hlavně objekty k rekreaci. Do lesa na houby – v okolí skutečně rostou – je to coby kamenem dohodil a zima na Huti je také nádherná.