Systém pomoci nadace je postaven na pravidelném zasílání příspěvků rodinám, ve kterých má rodič nebo dítě onkologické onemocnění či kde se dítě potýká s jiným vážným onemocněním.

Dobří andělé pomohli za osm let více než 7 000 takovým rodinám. Osobní zkušenost s nemocí v rodině nebo okolí motivovala k rozhodnutí přispívat každého sedmého dárce z Domažlicka. „Nesmírnou radost nám udělal také fakt, že každý druhý dárce se postupem času rozhodl pomáhat i dalším organizacím,“ těší výsledky ředitelku nadace Šárku Procházkovou.

Oblastí, které mohou lidé podporovat, je mnoho. Dobří andělé z Domažlicka nejvíce preferují podporu dětí, mládeže či rodiny, kterou následuje oblast zdravotní a sociální péče. Zvířatům přispívá každý pátý a 9 % dárců upřednostňuje pomoc seniorům.

Pozdravy z Davosu fanouškům zasílá Kateřina Razýmová. Lyžařka ve Švýcarsku dnes vstupuje do seriálu Tour de Ski, který vyvrcholí 5. ledna výjezdem na sjezdovku Alpe de Cermis.
Lyžařku Razýmovou čeká měsíc pravdy

Mezi Dobrými anděly najdete dvakrát více žen než mužů. 38 % žen z Domažlicka neváhá zmínit, že pomáhá prostřednictvím Dobrého anděla, zatímco u mužů je to jiné, každý čtvrtý si nechává tuto informaci pro sebe. Osobní doporučení však může být velkou inspirací.

Jen v letošním roce pomohli Dobří andělé 23 rodinám z Domažlicka a Dobrý anděl očekává, že v roce 2020 toto číslo dále poroste. Veškeré příspěvky, které v jednom měsíci nadace od dárců vybere, rozdělí první pracovní den následujícího měsíce rovným dílem mezi všechny příjemce pomoci. Každý měsíc tak začíná výběr pomoci od nuly. Příspěvek je vždy odevzdán do posledního haléře potřebným rodinám, neboť provozní náklady nadace jsou hrazeny ze soukromých zdrojů spoluzakladatelů a dalších filantropů. Každý dárce může sledovat příběhy rodin, kterým jeho příspěvky pomáhají. „Jménem rodin děkujeme všem, kteří již pravidelně pomáhají i těm, kteří o zapojení do pomoci teprve uvažují. Věřte, že finančním příspěvkem darujete rodinám nejen peníze, ale také méně starostí a pocit, že na těžkou situaci nejsou sami,“ dodává Šárka Procházková.