Taneční soutěž Dance Cup Klatovy pořádalo Městské kulturní středisko společně se ZUŠ J. Kličky. „Sešlo se nám zde 556 tanečníků, diváci mohli vidět 62 choreografií. Jsme moc spokojení, atmosféra je krásná, všichni si to užívají. Vnímám větší účast v tomto jarním termínu, protože všechny skupiny mají před postupovými soutěžemi, tak si to sem přijely vyzkoušet, natrénovat a odstartují si tím taneční sezonu,“ řekla za pořadatele Markéta Lukášová ze ZUŠ Klatovy, která také poznamenala, že je stále větší zájem mezi dětmi o tancování ve skupinách.

Zdroj: Daniela Loudová

Soutěžily týmy ve věkových skupinách mini děti, děti, junioři, mládež a senior. Utkaly se v kategoriích plesové formace, dance art, street dance, show dance, disco dance/show, mažoretky a pompom dance.

Taneční skupiny tak zaplnily celý kulturní dům a neméně bylo také diváků, kteří dokreslovali tu pravou atmosféru a dětem fandili. Rozhodně se bylo na co dívat, děti předvedly krásná vystoupení, za kterými bylo vidět mnoho práce a času. Oceněním byl velký potlesk a pro ty nejlepší i medaile.

A dle pořadatelů se již nyní mohou skupiny těšit na další ročník.

Zdroj: Daniela Loudová