Na svém posledním zasedání schválili zastupitelé její udělení bavorskému novináři, publicistovi a neúnavnému propagátorovi přeshraničního přátelství a spolupráce Karlu Reitmeierovi.

Návrh do zastupitelstva přišel z výboru pro kulturu a cestovní ruch.

Karl Reitmeier pracoval v letech 1972 až 2010 jako novinář v Chamer Zeitung, od té doby působí jako novinář na volné noze. Pravidelně od roku 2012 připravuje v chamských novinách celostránkovou rubriku o životě na české straně hranice. Je pravidelným účastníkem kulturních, společenských i sportovních akcí na Domažlicku i jinde v Plzeňském kraji. Je také členem domažlického odboru Klubu českých turistů nebo spolku usilujícího o restart poběžovického zámku. Jako milovník nejvyšší hory Českého lesa připravil publikaci Čerchov je vždy cílem, která popisuje čtrnáct možných tras výstupu na Čerchov.

Jeho neutuchající činnost byla již několikrát oceněněna . Je například držitelem prestižního ocenění Stavitel mostů za rok 2015, které uděluje Centrum Bavaria Bohemia v Schönsee. Své angažmá má i v kruzích přátel Česko-německé porozumění a Furth im Wald – Domažlice. V roce 2007 získal cenu RESCU za záchranu zraněného českého běžkaře a o sedm let později i čestné vyznamenání okresu Cham za zásluhy v oblasti přeshraniční spolupráce.

Přesný termín předání pamětní medaile Domažlic Karlu Reitmeierovi prozatím není znám.

Jejími držiteli dosud jsou MUDr. Václav Novák, CSc. (získal ji za zásluhy o rozvoj nemocnice v Domažlicích), Jiřina Paroubková (za národopisnou a publikační činnost a společenskou angažovanost), Jiřina Skalová (za propagaci chodských písní a angažovanost v kulturním život, zakládající členové Konrádyho dudácké muziky Antonín Konrády, Vladimír Baier, František Pikhart, Zdeněk Bláha a Stanislav Tomala (za dlouhodobou propagaci chodského folkloru), Václav Cibulka (za dlouholetý přínos pro kulturu), Prof. PhDr. Viktor Viktora, CSc. (za publikační činnost a propagaci regionu v oblasti literatury), Zdeněk Procházka (za vynikající propagaci regionu prostřednictvím publikační činnosti) a Petr Ouřada (za dlouholetou práci v SDH Domažlice a za iniciaci myšlenky přípravek mladých hasičů – Soptíků).

Telefonní automat na autobusovém nádraží v Domažlicích.
Telefonní budky zmizí z měst. Nikdo je už nepoužívá