Podle jeho slov se stále častěji objevuje u pacientů britská mutace, která je agresivnější. „Zasahuje také mladší ročníky. Zpočátku mezi hospitalizovanými převládali spíše senioři, lidé, kteří se léčili s plícemi, srdcem nebo měli nádorová onemocnění. V současnosti se k nám dostávají mladí lidé, třeba i třicetiletí, zdraví, sportovci, které to položí,“ nastínil Hubáček.

Domažlická nemocnice disponuje 43 lůžky pro covidové pacienty. V pátek byla volná jenom dvě místa. „Pomáháme Stodu. Bereme hodně lidi z Tachovska, protože tam už je větší výskyt britské mutace a kapacity jejich nemocnice nestačí. Myslím, že na Tachovsku a v našem okrese to spěje k podobné situaci, jaká je teď v Sokolově a Chebu,“ sdělil ředitel nemocnice. Doplnil, že v Domažlicích už také přijali dva pacienty s koronavirem z Karlovarska.

Současný stav je podle jeho názoru mnohem horší než byl na jaře, kdy Domažlicko patřilo k nejpostiženějším okresům v republice. Uvedl, že jedním z důvodů je přetížení zdravotníků, kteří jsou po dlouhých měsících unavení a epidemie ani výrazně nepolevuje. „Mají spoustu přesčasů, osobní životy tím trpí a oni stále drží. Patří jim za to můj nesmírný dík,“ zdůraznil.

Ředitel také řekl, že v záloze mají ještě další covidovou stanici pro šestnáct lidí. Ačkoli ji mají připravenou, chybí jim personál. „Někteří jsou nemocní, jiní jsou stále na svých pracovištích. Nezavřeli jsme totiž žádné oddělení, abychom nemuseli omezovat stávající péči,“ vysvětlil Hubáček.