Technické informace: Ti, kdo zvolí tuto trasu, budou poznávat místa, jež nám byla dlouhou dobu odpírána. Navštívíme zde nejen kraj našich německých sousedů, ale i vesnice a osady, které patří mezi zaniklé. Občasný nějaký ten drobný kopeček nás nenechá na pochybách, že jsme návštěvníky Českého a Bavorského lesa. Požadavky na kolo nejsou náročné. Celou cestu zvládneme na crossovém, nebo horském kole. Silniční kolo bych zde netrápil zejména kvůli několika částem vedeným lesními úseky.

Popis cesty: Start je z obce Rybník na sever směrem na Smolov. Asi po 2 km odbočíte vlevo k zaniklé obci Pleš. Cestou zdoláte jediný prudší kopec. Odměnou vám může být posezení v restauraci na Pleši. Můžete se též podívat na místní hřbitov, který je jistě zajímavou zastávkou. Následně se vydáte po cyklotrase č. 36 přes hraniční přechod do obce Friedrichshäng. Zde je možno hned v první budově příjemně posedět třeba u šálku kávy v unikátní hraniční hospůdce. Následně se vydáte dále do osady Weberhäuser a pak vlevo směr Stadlern. Ve Stadlernu vlevo směr Waldhähser. Krásné místo, které stojí za zastavení je Hochfels. Budete jej míjet kousek za Stadlernem. Cesta vás dovede příjemným sjezdem na hraniční přechod zpět do ČR v obci Schvarzach. Po přijetí do obce se dáme vlevo, odkud se vrátíme zpět do obce Rybník.

Občerstvení:Rybník (Rekreační středisko Rybník, restaurace „Na Zátiší), Pleš (restaurace „Na Pleši), Friedrichshäng (hraniční hospoda), Stadler (restaurace u sportovního areálu a mnoho dalších).

Alternativní trasa pro rodiče s dětmi: Na startu v obci Rybník (rekreační středisko Rybník) bude nabídnuta alternativní trasa v délce cca 20 km.

Mapa