Pořadatelé z Mikroregionu Dobrohost zároveň připomínají, že „start je možný pouze z kontrolních bodů Poběžovice, Drahotín, Hora Svatého Václava a Mutěnín, kde získáte kartu, mapku a informace“. Doplňují, že startovné činí 50 korun a že v dalších kontrolních bodech - v Šitboři, Hvožďanech, Mnichově, Pivoni, Liščích Domcích, Šidlákově, Ostrově a Načetíně - dostanou účastníci jen razítka do karty.

Jak se organizátoři vyjádřili, lze absolvovat nachystanou trať, ale je možné si zvolit i vlastní. „Není to závod,“ zdůrazňují. „Po předložení karty se získanými razítky, minimálně s pěti, obdržíte odměnu - v Poběžovicích, Hoře Svatého Václava nebo v Mutěníně,“ shrnují s tím, že více se můžeme dozvědět na www.dobrohost.cz.

Artefakty nalezené v radniční věži ve Kdyni.
Radniční věž ve Kdyni ukrývala historické materiály z roku 1871, kdy se stavěla

„Pro rodiny s dětmi je připravena dvanáctikilometrová trasa s pracovním listem pro děti, lze ji však i zkrátit,“ upozorňují pořadatelé na rodinnou trasu a dodávají, že pracovní list bude k vyzvednutí v poběžovickém infocentru v den putování 5. srpna. Vysvětlují, že pro získání odměny je třeba po zdolání trati vyplněný list ukázat.

Odměny pro dospělé i děti mají jeden hlavní cíl. Udělat radost a být vzpomínkou na Cykloputování Českým lesem 2023.