Na motorkáře a řidiče čtyřkolek, kteří devastují lesy a pole na Kdyňsku, si v neděli posvítili policisté, kteří měli k dispozici i policejní vrtulník.
„Jednalo se o bezpečnostní akci, do níž bylo zapojeno 30 policistů. Policisté zjistili jednoho řidiče čtyřkolky, který neměl registrační značku, a dalších sedm přestupků, které se netýkaly pouze motorkářů," řekla mluvčí policistů Dana Landmanová.

Akce se konala na žádost hned několika organizací, které mají co do činění s přírodou. Kdyňští myslivci, kteří se už léta bandami motorizovaných pirátů trápí, ji velice uvítali. „Konečně se začalo něco dělat. Samotné nás překvapilo, v jakém měřítku se akce uskutečnila. Doufáme, že se v tom bude, byť i v menším rozsahu, pokračovat. Situace se už stávala neúnosnou. Snažili jsme se to řešit sami, ale nebylo to nic platné. Na Škarmance a přes vrchol Korábu se opakovaně prohánějí celé tlupy motorkářů," řekl hospodář kdyňských myslivců Petr Novák s tím, že těmto lidem není nic svaté. Projíždějí celý lesní komplex, kde nejsou cesty, ruší zvěř a zůstávají zde po nich zničené kořenové povrchy a přírodní vodoteče.

„Není ničím zvláštním, že se k lidem, kteří je napomenou, chovají agresivně. Jsou si vědomi toho, že je myslivecká stráž ani policie nedokáže zastavit, ba ani poznat. Při akci, která v neděli proběhla, měla policie stejné prostředky a ještě něco navíc, s čím oni nepočítali," dodal Novák.

Bandy motorizovaných pirátů ničí lesy nejen na Kdyňsku. Situace je velmi vážná i kolem Filipovy Hory a Úlíkova i na korábském hřebenu až k Chudenicím.

„V těchto oblastech je možné vidět i dvacet motorkářů, kteří jezdí po lesích. Pokud se je pokusí myslivecká stráž zastavit, jen se jim vysmějí a ujedou. Už se stalo, že porazili revírníka," popsali už před časem situaci lesní správci.

Motorkáři a čtyřkolkáři porušují lesní zákon, za což jim hrozí blokové pokuty.
„Při porušení zákazu vjezdu do lesa může být podle lesního zákona uložena pokuta až do pěti tisíc korun," dodala Landmanová.
„Kdyby tady byla cvičná terénní trať, kde by se mohli motorkáři a čtyřkolkáři vyřádit, možná by je to tolik netáhlo do lesů," myslí si Dan Vrboš z Domažlic.