Malíř, který v červnu oslavuje čtyřiadevadesáté narozeniny, pochází ze Kdyně a ve svém rodišti nevystavuje zdaleka poprvé. Zobrazuje krajinu Kdyňska, obce i přírodu v jejich okolí. Na novou výstavu zařadil motivy ze svého rodného města, ale také Loučim, Spáňov, Chodskou Lhotu, Smržovice, Bořice, Starec, Vítovky, hrad Rýzmberk nebo Smolovský rybník. Svěřil se, že počet jeho obrazů jde do tisíců a že malovat začal už ve škole díky panu učiteli, který žáky vedl k zobrazování reálných skutečností.

„Jeho výstavy patřily vždy neodmyslitelně ke kdyňskému jaru. Na několik let se odmlčel a až tento rok se odhodlal opět představit své obrazy v Muzeu příhraničí. Má za sebou 52 výstav, a proto upouští od konání vernisáže. Jak sám říká: Každý mě ve Kdyni už zná. O to srdečněji všechny k návštěvě výstavy zve,“ sdělila jménem muzea Ludmila Brychová.

Výstavu pojmenovanou „Olejomalba, tempera a kresba v obrazech Rudolfa Jankovce“ pořádá Turistické informační centrum Kdyně ve spolupráci s Městským kulturním střediskem „Modrá hvězda“. Přijít se podívat můžete ve všedních dnech od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin, o víkendech od 9 do 12 hodin, v neděli ještě od 14 do 16 hodin. (pd)