VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Čtenářský klub navštívila mladá autorka komiksů

Staňkov – V Základní škole ve Staňkově se snaží vychovat nadšené, aktivní čtenáře. V druhém pololetí zde začal fungovat čtenářský klub, který navštěvuje třináct žáků z 5. a 6. ročníku, z nichž část tvoří děti se speciálními vzdělávacími potřebami.

3.5.2017
SDÍLEJ:

SPISOVATELKA Máša Bořkovcová (vlevo nahoře) si s dětmi povídá o svých komiksech.Foto: ZŠ Staňkov

„Cílem setkávání je vytváření čtenářského společenství. K tomu napomáhá bohatá nabídka knih, zajímavý program a prostor pro čtení v příjemném a bezpečném prostředí klubové knihovny,“ popsaly učitelky Jitka Suchá a Slávka Schenková s tím, že důležitou náplní klubových lekcí je sdílení vlastního čtenářství spolu s doporučováním si četby navzájem, přímá práce s knihou s důrazem na samostatné čtení knih dle vlastního výběru formou dílny čtení a také půjčování knih domů.

Ve čtenářském klubu se navíc konají i návštěvy zajímavých osobností, scénické čtení, občas jsou do něj pozváni i rodiče a učitelé.
„Děti navštěvují klub rády a je vidět, že je práce v klubu baví, a to nám přináší největší radost,“ shodují se učitelky. Čtenářský klub v rámci tříletého projektu je financován z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání.

Staňkovský čtenářský klub nedávno navštívila i spisovatelka Máša Bořkovcová, mladá autorka komiksů.

„Ukázala nám, jak se takový komiks vytváří a jak se hledá námět. V jejích knihách se nacházejí skutečné lidské příběhy,“ popsala žákyně 6. třídy Veronika Čipryč. „Máša Bořkovcová chce čtenářům ukázat, jak se žije dětem v dětských domovech a pěstounských rodinách. Její komiksy vycházejí v edici Nejisté domovy a čtyři z nich nám paní spisovatelka na ukázku přinesla. Bylo zajímavé srovnávat jednotlivá díla, protože je vždy vyprávěl jiný člověk, a i jiný člověk kreslil komiksové obrázky. Všechny hlavní hrdiny ale spojuje jedno – narodili se v rodinách, ze kterých byli odebráni do dětského domova,“ vysvětlila mladá čtenářka Veronika s tím, že spisovatelka navíc všechny čtyři komiksy věnovala klubové knihovně.

Autor: Stanislav Šebek

3.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V Holýšově znovu jednali o bezpečnosti

V Holýšově znovu jednali o bezpečnosti

Jiří Drahoš

Jiří Drahoš navštíví ve čtvrtek Plzeňsko, Klatovsko a Domažlicko

Policisté zjistili 16 přestupků

Domažlicko – Při kontrole 65 vozidel bylo zjištěno 16 přestupků. Taková je bilance okresní dopravně bezpečnostní akce, která proběhla na Domažlicku ve čtvrtek 11. ledna od 14 do 19 hodin.

Naši prvňáci ze ZŠ Kdyně

Domažlicko - Ve středu 17. ledna najdete v Domažlickém deníku prvňáky ze ZŠ Kdyně. Nezapomeňte si koupit noviny.

Ples se odehrál v Erbovním sále

Horšovský Týn – Po loňské úspěšné premiéře se velkému zájmu těšil i letošní druhý ročník Plesu na Zámku.

První vernisáž v Chodském hradu

Domažlice – V úterý v 17 hodin máte možnost v prostorách Chodského hradu navštívit vernisáž výstavy s názvem V úzkém kruhu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>