Stovky lidí v pátek v podvečer zaplnily sál Kulturního domu Holýšov, kde se konalo slavnostní vyhlášení nejlepších sportovců Domažlicka.

Na jedničku se ujali svého úkolu hostitelé z Holýšova – spolupořadatelé ankety Sportovec roku 2008, jejíž vyhlášení připravil Deník ve spolupráci s městem Holýšov, Sdružením obcí Domažlicko a Mikroregionem Radbuza za pomoci okresních činovníků ČSTV.

„Bylo to náročné na přípravu, ale doufám, že všichni byli spokojeni a líbilo se jim u nás,“ uvedla bezprostředně po vyhlášení místostarostka Holýšova Hana Valachovičová.

Při programu, který uváděly tváře známé z televizní obrazovky – Radek Šilhan a Eva Aichmajerová, se nikdo nenudil.

Vyhlašování jednotlivých kategorií totiž střídala vystoupení pěveckého Dua Gloria, zpěvačky Marcely Holanové, holýšovských břišních tanečnic či ´latiny´ v podání skupiny Dance.

Neuvěřitelné kousky předváděl biketrialista Tomáš Zedek. Kromě náročných prvků na kole se mu podařil i pád, který přítomné utvrdil v tom, že zvládnout vysokou akrobacii na kole není žádná legrace.

Velké očekávání budila anketa Domažlického deníku, v níž čtenáři na hlasovacích lístcích posílali hlasy sportovním osobnostem okresu. Anketu s přehledem a 190 hlasy vyhrála 17letá běžkyně Kateřina Beroušková z Postřekova, jinak úspěšná česká reprezentantka, dvojnásobná mistryně republiky, členka atletického oddílu Mílaři Domažlice.

Co říkala zmíněné přízni čtenářů?

„Překvapeně jsem koukala. Nečekala jsem, že dostanu od čtenářů tolik hlasů,“ uvedla Beroušková Deníku s tím, že se vynasnaží, aby ani letos své příznivce nezklamala.

V den vyhlašování už věděla, že ji čeká maraton, i když ne právě ryze sportovní. Včera se hodlala vydat v chodském kroji na průvod a Kytičkovou zábavu. Vyhlášený Postřekovský masopust totiž skončí až v úterý…

Na druhé místo v anketě vynesly 92 hlasy našich čtenářů trenéra Jiřího Královce. Trenér Katky získal pomyslné stříbro od čtenářů jako o čtyři dny zpožděný dárek k 58. narozeninám. Třetí příčka a 87 hlasů patří mládežníkům z fotbalového oddílu Jiskra Domažlice.

Sportovce roku 2008 najdete také na tomto webu.