V Domažlicích většinu kandidátek z pozice lídra povedou muži, jedinou výjimkou bude sociální demokracie, za kterou na prvním místě kandiduje Jitka Heřmanová, dlouholetá zastupitelka a v předchozím volebním období i členka městské rady.

O přízeň voličů se budou v čele dalších kandidátek ucházet známí komunální politici. V čele Sdružení pro město Domažlice bude stát stávající starosta Miroslav Mach, který vede radnici již v třetím volebním období.

Místostarosta Stanislav Antoš je v čele kandidátky KDU-ČSL, zastupitel Miroslav Vokáč vede tým hnutí ANO a Jan Pangrác kandidátku Komunistické strany Čech a Moravy. Voličské hlasy mohou v říjnu v Domažlicích připadnout i stranám, které v současném volebním období v zastupitelstvu nefigurují.

O návrat se pokusí Občanská demokratická strana, která byla v zastupitelstvu do roku 2014. Povede ji Pavel Faschingbauer, který před čtyřmi lety kandidoval za TOP 09. Do voleb jde i sdružení Domažlice a okolíZměna pro Domažlice. Demokratické strany zelených a nezávislých kandidátů. To nese název Domažlice a okolí. Lídrem je Roman Muhr. Číslem jedna na kandidátce České pirátské strany je pro volby do domažlického zastupitelstva Viktor Krutina.

Do voleb jde premiérově SPD. Lídrem kandidátky je Michal Obdržálek.

Pouť na Tanaberku.
FOTO: Pouť na Tanaberku přilákala stovky lidí

Vesměs stejné strany jako před čtyřmi lety se pustí do volebního boje ve Kdyni.

I tam se do čela kandidátky dostala jedna žena. Jaroslava Mlezivová je jedničkou v seznamu kandidátů za KSČM.

Současný starosta Jan Löffelmann povede kandidátku ODS.

Jeho vyzyvatelem bude například Oskar Hamrus v čele kandidátky uskupení PRO Kdyňsko.

ČSSD reprezentuje na prvním místě Petr Janda, KDU-ČSL povede do kdyňských voleb Jan Kadlec.

Registrační úřad do 6. srpna přezkoumá, zda kandidátní listina obsahuje všechny náležitosti stanovené zákonem. Strany a hnutí mohou nedostatky opravit do 13. srpna. Do 18. srpna pak bude jasná potvrzená podoba všech kandidátních listin.

Z nohejbalového turnaje v Semněvicích.
Semněvičtí uspořádali nohejbalový turnaj trojic