Sportovci na Domažlicku jsou smutní z toho, co zapříčinila novela zákona o provozu na pozemních komunikacích. Jednoduše řečeno se postarala o to, že musel být zrušen závod s dlouholetou tradicí – Podčerchovský triatlon, který měl být jedním ze série závodů Západočeského poháru v triatlonu.

.A to jen kvůli liteře zákona, která přikazuje při závodech pořádaných na silnici její uzavření. V konkrétním případě se jednalo o střední část triatlonu, během níž se cyklisté měli pohybovat – ostatně jako v minulých 18 ročnících – po silnici I/26 mezi Babylonem, Draženovem a Meclovem. Jezdilo se takzvaně ´na vlastní nebezpečí´ v plném provozu a nebyl zaznamenán žádný karambol.

A ač prý se pořadatelé snažili dostát liteře zákona a na tři hodinky si vymoci uzavření silnice spojené s objížďkou či výjimku, nepodařilo se. Výsledek je markantní. Závod se vůbec nepojede!

Podle jednoho z nadšených cyklistů, se kterým jsem hovořila, poslanci vymysleli ´zrůdnost´, zničili malé závody a vzali lidem chuť do života.

Pořadatelé Podčerchovského triatlonu již mohou pouze spočítat vynaložené náklady a prodělek, o času s přípravou závodu ani nemluvě.

Zdravý pohyb a sport dostal díky novele pořádně na frak, čoudící auta přednost!