Co děláte v případě, když o vaší dovolené počasí nepřeje koupání, nebo dokonce prší?

Kristýna Plevková, Plzeň

Ve čtvrtek nám začala dovolená v chatě v Babyloně. Pokud nebude hezky, budeme jezdit na kole na výlety. Chtěli bychom vidět Hrádek a Výhledy a pojedeme se vykoupat do bazénu do Kdyně.

Blanka Schröpferová,Mířkov

Když prší, je to na statku špatné. Dolaďuji naše muzeum venkovských řemesel, připravuji například něco do prodejního stánku – drátkuji, pletu z pedigu, šiji bylinkové polštářky.

Libuše Rienerová,Praha

Dovolenou už trávím třetí týden. Zatím nebylo moc pěkně, ale jsem tu s kamarádkou a protože nemáme na starosti děti, chodíme do lesa, do hospody a těšíme se, že si zajedeme na Čerchov.

Ivo Ďuro,Kladno

O dovolené neležím u vody, nýbrž chodím nebo jezdím na kole, takže mi počasí bez veder vůbec nevadí. Naopak. Když je teplota kolem dvaceti stupňů, tak je to pro mne přímo ideální.

Marie Machová,Puclice

Když prší, prostě si vezmu knihu, to je osvědčený recept a lék na všechno. Dnes mám první den dovolené, tak jenom lenoším, jinak mám stejně pořád spoustu práce, i když třeba neprší.

Jana Treppeschová,Prčice

Mé týdenní dovolené počasí zatím přeje. Nevadí mi, že nejsou horka. Byla jsem se podívat ve Folmavě a Německu. Zajedu si do Klatov a chci navštívit Muzeum Chodska v Domažlicích.

(bau, mic, seb)