Sobota, kterou si letos poprvé vzala pod patronát a organizaci Městské kulturní středisko Modrá hvězda, ukazovala, jak šel čas historií. Od středověku, trubadúrů, kejklířů a komediantů se putovalo časem až do dob secese.

Tu představily především dámy několika módními přehlídkami. První část představila šaty na běžné nošení, druhá část ukázala klobouky a poslední dobové plavky a spodní prádlo. Ovšem dobové šaty byly ke spatření i mimo módní ukázky. „V rohu parku u muzea byl k dispozici fotokoutek, kde se daly půjčit historické šaty a kostýmy,“ zmínila ředitelka MKS Jana Podskalská.

Publikum sice muselo přečkat nevyzpytatelnost počasí, přesto bujarým potleskem a smíchem odměnilo především tzv. Marškumpačku, kdy s vtipem parta vojáků ukazovala, jak se jezdilo na motorizovaných kolech, a došlo i na malou ukázku boje. Výstřely bohužel trochu lekaly dravce, kteří lákali především malé děti. „Hrozně se mi líbí, dravce mám rád,“ prozradil malý Kryštůfek, který sebral i dostatek odvahy, aby si pohladil luňáka hnědého. Na hlazení a řadu dotyků jsou dravci už zvyklí, jak prozradili sokolníci.

Slavnost tradičně skončila rock‘n‘rollem. Po loňském vystoupení Petra Koláře si štafetu převzala kapela X-Cover, která se tak stala koncertní třešničkou na dortu a povedlo se jí zaujmout lidi bez rozdílu věku.

Kurzy byly zahájeny koncertem.
FOTO: Rockové kurzy začaly