„Udělaly jsme si s kamarádkami výlet. Hrozně už jsem se těšily na točené pivo,“ zmínila Radka F., která na Kdyňsko dorazila až z Pzlně. Rýzmberk navštívila celá řada lidí všech věkových kategorií. Někteří si rozložili deku v podhradí a udělali si piknik, jiní přišli i s pejsky a vystoupali až na ochoz věže.

Rušno ale bylo i na Kurzově věži na Čerchově, kde Klub českých turistů Domažlice (KČT) připravoval kromě rozhledny i přilehlou chatku KČT. „Ve věži se opravilo poškozené osvětlení, ve verandě došlo na opravu kamenné dlažby, před chatou se začalo s nátěry lavic a stolů. Natírat se bude i jižní strana verandy. Hlavní změna, kterou návštěvníci jistě přivítají je osazení výhledových panoramat na ochozu věže,“ uvedl předseda KČT Domažlice Petr Matějka s tím, že desky jsou na všech čtyřech stranách věže. Mimo jiné se bude vylepšovat i vodoinstalace, vymění se čtyři okna na západní obnažené straně a opraví se střecha altánu či poškozené šindele na střeše rozhledny.

Jan Fait z Klatov se narodil v klatovské porodnici 2. května v 6:32 hodin (3670 g, 50 cm) rodičům Nikole a Janovi. Tatínek byl u porodu. Rodiče věděli dopředu, že se jim narodí chlapeček.
FOTO: Právě jsme se narodili