Více než jednou tak nákladné bude hřiště, které se rozhodli pro nejmladší obyvatele nechat postavit na místě starého a nevyhovujícího Trhanovští.

Zastupitelstvo schválilo rekonstrukci stávajícího hřiště, které se dělalo před 8 lety.

„Hřiště nemělo správné parametry, neboť když se renovovalo, předložila zhotovitelská firma certifikáty. Neměli jsme tehdy důvod o nich pochybovat, až po kontrole se ukázalo, že certifikáty nebyly platné. Nemohli jsme vědět, že nejsou aktualizované podle nejnovějších zákonů a vyhlášek," uvádí místostarosta Václav Dufek důvod, proč se po poměrně krátké době Trhanovští rozhodli k rekonstrukci hřiště.

„Prvky na hřišti byly navíc z měkkého smrkového dřeva, které vzalo za své. Vloni nám udělali naposledy revizi s tím, že je to konečná," doplnil místostarosta.

Trhanovští vyčlenili v letošním rozpočtu přibližně 200 tisíc korun, za které hodlali pořídit nové hřiště.

„Zjara se nám naskytla příležitost požádat o dotaci ministerstvo pro místní rozvoj. Uspěli jsme a byla nám potvrzena dotace ve výši 400 000 korun, takže jsme se rozhodli pro nové dětské hřiště za zhruba 580 000 korun," upřesňuje místostarosta Du­fek.

Může se zdát, že pro trhanovské děti, byť v obci stále přibývají, je investice poněkud vysoká.

„Pro hřiště v takové podobě jsme se rozhodli už vzhledem k tomu, že je bude běžně využívat i naše mateřská škola," podotýká Dufek.

Obec dělala výběrové řízení a z nabídek vybrala firmu, která nabídla osadit hřiště ´nerozbitnými´ prvky.

„Náklady nejsou vysoké s ohledem na skutečnost, že se má jednat o vandalismu odolné hřiště – prvky budou vyrobeny z kombinace kovu a plastu. Už máme s firmou podepsanou smlouvu a hřiště by mělo být hotové do konce prázdnin. Plocha hřiště, která je odhadem 100 na 40 metrů, se příliš nezmění, ale hracích prvků tam bude podstatně více. Jsou vybrány tak, aby se na něm mohli vydovádět nejen ti nejmenší, ale třeba i dvanáctiletí. Nebudou tam chybět lavičky pro maminky; nějaké už tam máme a po dokončení hřiště případně doplníme další," upřesňuje místostarosta Dufek s tím, že děti se mohou těšit na věž, skluzavku i různé prolézačky.

Deník zjistil, že trhanovské hřiště dodá stejná firma, která loni udělala spoustou herních prvků radost také meclovským dětem.