„Nová cesta z Hlohové do Hlohovčic je sice pěkná, častečně štěrková a kolejová s panely, ale jen co se otevřela, začaly se tam objevovat spousty černých skládek,“ uvedl starosta Hlohové Jiří Čapek. „Kolegovi tam navezli snad plný autobus odpadků. V Hlohovčicích teď chtějí cestu z jejich strany uzavřít a my tedy nejspíš budeme muset udělat totéž,“ vysvětlil starosta s tím, že cesta je už nyní uzamčena, aby si po rekonstrukci přes zimu lépe ´sedla´.

Půldruhého kilometru dlouhá cesta za devět a půl milionu spolufinancovaná Evropskou unií tak možná bude uzamčena trvale a zpřístupnit si ji budou moci pouze zemědělci, pro které je primárně určena, a pěší či cyklisté.

Stejný osud by mohl potkat i druhou, mnohem frekventovanější cestu z Hlohové do Staňkova, kterou občas využívají i Hlohovští, jezdící do Staňkova například na nákupy, i když jde rovněž především o obslužnou cestu pro zemědělce. Na její rekonstrukci je podaná žádost na příští rok. Měla by být asfaltobetonová.

„Nelíbí se mi, že by měla být cesta do Staňkova uzavřená. Některým lidem to bude vadit, ale na druhou stranu obce nemají peníze jenom na to, aby likvidovaly černé skládky,“ dodal Čapek.