Ta se nachází přibližně 800 metrů nad obcí (při cestě od Domažlic odbočte za kostelem vlevo a dál pokračujte jen pěšky nebo na kole). Stojí při polní cestě vedoucí k milavečským mohylám a je součástí naučné stezky k tomuto místu.

Volně přístupná stavba stojí mezi dvěma poli a v tuto dobu je její okolí bohužel dosti zarostlé, především jednu z laviček už rostliny téměř pohltily.

Kromě laviček, informační tabule, odpadkových košů a stojanu pro kola zde najdeme také dva prvky pro děti – tři hrazdy a pro ty nejmenší pak jednoduchý dřevěný hlavolam. S tím si ale děti nezahrají, jedna jeho součástka již totiž chybí.

Samotná dřevěná vyhlídka se nachází ve výšce přibližně 460 metrů nad mořem, je pět metrů vysoká, vyhlídková plošina je ve výšce 2,5 metru nad zemí a vede na ni 14 schodů.

Otevřená krajina jihovýchodním, jižním a jihozápadním směrem odhaluje scenérii Českého lesa, Kdyňské a Všerubské pahorkatiny v popředí, vzdálenější kulisu doplňuje masivní bavorské pohoří Hoher Bogen.

Za velmi příznivých klimatických podmínek je možné vidět i nejvyšší vrchol Bavorského lesa – Großer Arber (Velký javor). Nepřehlédnutelné jsou vojenské stavby na bavorském pohoří Hoher Bogen, na vrcholu Velkého javoru a na Čerchově, který zdobí spolu s Kurzovou věží. Vidět můžeme i rozhlednu Koráb nad Kdyní, hrad Rýzmberk, Nový Herštejn, Slupný či Hrádek.