Chráněná dílna v Horšovském Týně v současné době zaměstnává dvaadvacet lidí se změněnou pracovní schopností, kteří provádějí jednoduché montáže a kompletace.

„Zájemců o práci v naší dílně máme ale mnohem více,“ uvedla Deníku ředitelka chráněné dílny Jana Macánová s tím, že její kapacita však již zdaleka nestačí.

Chráněná dílna nabízí pomoc již rovných deset let a v úterý 25. května se v Městském kulturním zařízení H. Týn konala oslava jejího kulatého výročí.

Sešli se ti, kteří se zasloužili o zřízení dílny, například bývalá starostka města Jana Tomášková, ředitelka základní a odborné školy Zdeňka Paterová či bývalá ředitelka chráněné dílny Eva Pivoňková.

Za zřizovatele, kterým je město Horšovský Týn, se dostavil starosta Josef Holeček a místostarosta Václav Mothejzík, kteří také podporují provoz chráněné dílny.

Nechyběl ani Zdeněk Písařík, ředitel domažlického úřadu práce či zástupci společnosti Gerresheimer Wilden z Horšovského Týna, která spolu s holýšovskými firmami Wuppermann a Plastik patří mezi největší obchodní partnery chráněné dílny.

Ředitelka Macánová jménem celého kolektivu poděkovala všem hostům za podporu a dobrou spolupráci a vyzdvihla potřebnost této činnosti při podpoře a začleňování osob se zdravotními problémy a s handicapem.

Všem hostům byly předány děkovné plakety, květinové dary a nechybělo ani pohoštění s přípitkem a příslibem další vzájemné spolupráce.