„Chceme u nás především zřídit pěknou a důstojnou místnost. ´Cimra´, ve které se nyní scházíme, není zrovna vzhledná, každý stůl a každá židle je každý pes jiná ves,“ popsal předseda staňkovských chovatelů Josef Baxa. Před nedávnem prošel chovatelský dům ZO Českého svazu chovatelů Staňkov v Plzeňské ulici č. 27 řadou oprav, kdy se udělala nová okna, okapy i střecha. Nyní chtějí chovatelé především zkrášlit vnitřní prostory a obměnit vybavení.

„Tuto neděli nám přivezli na ukázku přepychové křeslo, které by se hodilo i pro prezidenta,“ pochvaluje si Baxa. Chovatelé by totiž chtěli investovat do nákupu nových stolů, deseti židlí v kůži a patnácti židlí v látce, na které by rádi ještě nechali ušít luxusnější návleky.

„Dáváme to pomalu dohromady. Jenom stoly a židle vyjdou naši organizaci na přibližně šestnáct tisíc. Ty peníze ale máme a chceme je do toho investovat, protože se vyplatí mít skutečně reprezentativní místnost, ve které se scházíme a pořádáme členské i výborové schůze,“ tvrdí Baxa. Nová místnost by pak měla chovatele reprezentovat i v očích veřejnosti. Sedmnáctičlenná staňkovská organizace se totiž snaží získat nové mladé chovatele, kterých má velký nedostatek.

Podle Baxy dnes chovatelství prostě už netáhne. Jedním z taháků pro mladé chovatele měl být příspěvek na krmení. Už v minulosti staňkovská organizace podporovala své členy tím, že jim každý rok přispívala pěti sty korunami na krmení, aby měli z členství nějaký užitek. Tento tah však bohužel nevyšel a mladí o členství v chovatelském svazu nemají zájem.

Staňkovští se však nevzdávají a v březnu plánují pro zájemce zajímavé prohlídky.