Tak a je to tady zase – Staňkovská pouť a k ní neodmyslitelně patří i chovatelská výstava.

Ano, i letos jsme připravili chovatelskou výstavu se vší pečlivostí a jsme připraveni uspokojit široké spektrum chovatelských gurmánů. Výstava se koná v sobotu 24. a v neděli 25. července v chovatelském domě v Plzeňské ulici č. 27. Po oba dny máme otevřeno od 8 do 16 hodin.

Na výstavě budou k vidění hlavně králíci, holubi, budou zde i kuřice, kohouti, morčata, nutrie, exoti, kachny. Nebude samozřejmě chybět možnost nákupu nového chovného zvířectva. Všechny chovatele upozorňuji, že jako vždy přijímáme vystavovaná zvířata už v pátek od 16 do 18 hodin, a v sobotu ráno od 7 do 9 hodin.

Letos jsme celý náš areál „vygruntovali“. Vyčistili jsme klece, umyli okna i podlahy, dali jsme nové dveře z chodby na dvůr. Snažíme se každým rokem něco vylepšit a upravit, aby se Vám, návštěvníkům naší výstavy, čím dál více u nás ve Staňkově líbilo.

Již loni u nás hrála živá muzika, ale bylo to jen na zkoušku. Letos skutečně a se vší propagací. V neděli od 9 do 13 hodin zahraje k poslechu „Domažlická trojka“. Proto toho, kdo má rád dobrou muziku, srdečně zveme ´zabékat si´ s živou kapelou. Zpívat budou opět například takoví zpěváci jako jsou, Vašek Blacký (Kolářojic) a Jaroslav Vítek z Ohučova.

Pochopitelně jsme nezapomněli ani na milovníky zlatavého moku a najde se u nás i něco na talíř a na vidličku. Snažili jsme se pro vás vše co nejlépe připravit k vaší spokojenosti. Zkrátka občerstvení pro všechny návštěvníky všech věkových kategorií od dětí až po ty starší, alko i nealko nápoje, prostě všechno.
Pořádání výstav je i jednou z cest, abychom oslovili další potencionální zájemce o vstup do naší základní organizace Českého svazu chovatelů Staňkov. Všechny případné zájemce rádi uvítáme a jsme připraveni odpovědět na všechny dotazy.
Těšíme se na vás a ´chovu zdar´.

Autor: Josef Baxa