Již od pátku večer se do Trnové sjížděly nejlepší vítězné kolektivy okresních kol z Plzeňského kraje, aby reprezentovaly své okresy, a jeden z nich si vybojoval právo účasti v republikovém kole v červenci v Praze.

V celém kraji soutěží ve hře Plamen v kategorii starší zhruba 150 kolektivů a zde si poměřilo své umění a rychlost již jen 7 nejlepších.
„Hned po první ze šesti disciplín – štafetě na 4 krát 60 metrů bylo jasné, že přijel opravdu krajský výběr. V cíli rozhodčí naměřili hned čtyřem kolektivům čas v rozmezí pouhé sekundy. My jsme byli bohužel až čtvrtí se ztrátou 0,06 s na třetího s časem 43,03. Drželi jsme se ale hesla: „Nevadí, ještě máme dalších pět před sebou," řekl vedoucí lhotských mladých hasičů Josef Tvardík.

Heslo se ukázalo být pravdivé a kolektiv z Chodské Lhoty, posílený dvěma závodníky z Hluboké a Pocinovic, úspěšně stahoval ztrátu. Rozhodl v poslední disciplíně, požárním útoku, a Chodská Lhota vybojovala bronz za stříbrnými Klatováky a vítězi z Plzně severu.

„Kluci i holky měli ohromnou radost, protože být třetí v kraji v celkové konkurenci 150 jiných kolektivů je opravdu úspěch a stojí stovky hodin tréninků. Pro Chodskou Lhotu to byla v posledních patnácti letech již dvanáctá reprezentace v krajské soutěži, ale letos jedna z nejhezčích a také nejnáročnějších, protože minimálně pět kolektivů bylo opravdu vyrovnaných," neskrývá radost Tvardík a pokračuje: „Je třeba poděkovat dalším stovkám dospělých nadšenců v kraji, které kolektivy vedou, a všem rozhodčím i pořadatelům. Všichni to dělají pro děti ve svém volném čase a bez nároku na jakoukoliv odměnu."