Firmou roku se stala První chodská stavební společnost a Živnostníkem roku Helena Konopíková. Firma zaujala porotu svými hospodářskými výsledky, zatímco živnostnice svým úsilím prosadit se v těžké konkurenci.

„Vítězové jsou z menších měst, což svědčí o vysokém podnikatelském potenciálu celého plzeňského regionu. Ocenění chodských podnikatelů jistě dodá odvahu všem, kteří nežijí v centrech a chtějí začít podnikat. Určitě je to i výzva pro ostatní živnostníky a firmy, aby se v příštím roce zapojili do soutěží,“ sdělila ředitelka Okresní hospodářské komory Domažlice Dana Vogeltanzová.

A co na svůj primát říkají ocenění?

"Od našich zákazníků, kteří mají rádi naše ručně vyrobené koláče, dostáváme ocenění každý den. A dnes jsme získali i prestižní podnikatelské ocenění. Jsem šťastná," reaguje na titul nejlepšího podnikatele Plzeńského kraje Helena Konopíková.

Jednatel První chodské stavební společnosti Vladimír Zábranský je výhrou samozřejmě potěšen, ale podotýká: "Ocenění vnímám jako odměnu celému dlouholetému kolektivu zaměstnanců, který má jasně stanovený cíl a motivaci. To nás posunulo dál."

Nejlepší podnikatelé budou v listopadu reprezentovat Plzeňský kraj v celostátním finále v Praze.