Hlavní program 68. ročníku Chodských slavností spojených s tradiční Vavřineckou poutí plný chodské dudácké muziky, tance, vyprávění, ale i pestrých chodských krojů se odehrával na dvou hlavních pódiích – na náměstí a pod hradem. Na obou místech měli vystupující početné publikum. „Je to krásná podívaná plná tradic. Bylo mi po Chodských slavnostech smutno, když v podstatě po dva roky nebyly. O to víc si je teď užívám. Chodím hlavně na vystoupení a nesmí chybět koláče, bez těch domů neodejdu,“ řekla s úsměvem návštěvnice Marie Ptáková.

A že bez koláčů odešel ze slavností málokdo, bylo vidět na první pohled. Spousta lidí chodila s krabicemi a obrovský zájem byl patrný i na samotných trzích, kdy dlouhé fronty byly právě u stánků s koláči. Na výběr ale měli příchozí i z dalšího velmi pestrého sortimentu od vařeček, přes koření až po výrobky ze skla a nechyběla ani chodská keramika.

Na své si přišli příznivci atrakcí, které nemohou na pouti scházet.

Chodrockfest v Domažlicích 2022.
Chodrockfest se rozjel naplno, dav rozbouřila kapela Dymytry i další

A ani o pořádnou nálož muziky nebyla nouze. O tu se postarali pořadatelé Chodrockfestu, kde davy rozbouřily kapely jako Wohnout, Dymytry, Škwor, Traktor, Alkehol. Harlej, kdy si jejich zpěvák v jednu chvíli přivedl na pódium posilu – svoji roztomilou dcerku. Návštěvníci si zazpívali také s Pokáčem, Xindlem X, Jakubem Děkanem a své fanoušky potěšil i Komunál, Sticx, Prague Conspiracy, Plexis, Lety Mimo, Fast Food Orchestra a Záviš. „Chodské slavnosti jsou bomba. Zajdeme si do města, projdeme trhy, poslechneme folklor, ochutnáme koláče a pak zajdeme sem na festival. Takhle mají pořádné slavnosti vypadat, aby byl program pro všechny. Za mě jsou Chodský top,“ zhodnotil Marek Dlouhý z Plzeňska.