Jeptišky s kasičkou, bílou paní, rytíře i klauna, magoretky (mažoretky), Bořka stavitele, uklízečku, vodníka i strašidlo, to vše bylo v průvodu k vidění. Taneční skupina Los Bombardos byla duší celého průvodu. Kolem 18. hodiny se účastníci reje usadili po náročné cestě obcí v hostinci U Choda (česky Na Posrance). Celý průvod doprovázel stroj nazvaný Papamobil, který řídil starosta obce František Jílek. Toto vozítko posloužilo jako technické zázemí průvodu a zároveň jako „sklad pohonných hmot“. Josef Wagner dokázal, že je poctivý český muzikant, a po náročné obchůzce obce usedl v hostinci se svým kamarádem Františkem a vyhrávali až do časného rána.

Masopustní veselí končilo přáním, aby se doba půstu netýkala veřejného života v obci a lidé k sobě měli blíže tak jako v tomto případě, protože nejen práce, ale i zábava na českou vesnici odedávna patří.

Hasiči děkují muzikantům za skvěle odvedenou práci a všem zúčastněným maškarám za podporu při dodržení této krásné tradice. Autor: Milan Zajíc, Chodská Lhota