Letošního ročníku se zúčastňuje jedenáct družstev devět týmů mužů a dva žen, z nichž jeden je právě z Pocinovic.

Dobrovolní hasiči jsou v obci nepřehlédnutelnou složkou, a tak pořádání podobných velkých akcí mají v malíčku. Tu sobotní kromě nýrské obsluhy časomíry zvládl Václav Ponocný st. jako moderátor a velitel soutěže, Emil Dopirák jako hlavní rozhodčí, Pavel Ponocný jako rozhodčí u základny, Dušan Očenáš jako startér, Václav Franěk dohlížel na elektronické terče a občerstvení si vzali na starost Václav Ponocný ml. a jeho žena Jolana, k pípě se postavil Jan Nejedlý a trojici doplňovala Jana Schambergerová. Všech 66 soutěžících a možná stejný počet diváků a příznivců stačili obsloužit zcela hladce!

Na koupališti se potkali vesměs staří známí, většina družstev soutěží už několik let, letos ale dostali vážnou konkurenci. Nově přibyla družstva z Tlumačova a z Pasečnice a právě posledně jmenovaní hasiči brali v Pocinovicích první místo. Hned po vyhlášení výsledků jsme vyzpovídali jejich velitele Václav Schleisse:

„Proč se Pasečnice rozhodla soutěžit ve veterán lize?"

„Sešla se parta, která běhávala soutěže tak deset let zpátky a rozhodla se zkusit to znovu. Loni jsme byli na dvou kolech mimo soutěž a letos soutěžíme oficiálně. Po třetím kole jsme na prvním místě, takže jestli to dopadne dobře nechci to zakřiknout, pojedeme si do Domažlic pro pohár vítěze. V Pasečnici je o hasičinu zájem, i když dát dohromady lidi pro tuhle veteránskou soutěž je trochu problém, protože hodně z těch, co by chtěli běhat, má málo času."

Sobotní soutěž začínala v jednu odpoledne, ve čtyři už byl čas na společné foto a oslavy v mezích možností. Třeba zrovna místní ženy mohly sice slavit první místo, na to celkové si budou muset počkat na závěr do Domažlic, neboť si se soupeřkami z Pelechů vyměňují pořadí. V Křenovech byly Pelechenské první, v Pasečnici druhé a v Pocinovicích opět druhé…

I když soutěž nepostrádá rivalitu, neměla by být na úkor jejího původního poslání udržovat dobrovolné hasiče v kondici i ve věku, kdy je v klasických soutěžích nahradili věkově mladší.

Výsledky

Muži:

1. SDH Pasečnice

2. SDH Tlumačov

3. SDH Nýrsko

4. SDH Srbice

5. SDH Pocinovice

6. SDH Krchleby

7. SDH Křenovy

8. SDH Domažlice

9. SDH Pelechy

Ženy:

1. SDH Pocinovice

2. SDH Pelechy

Zdeněk Huspek