Rockový hudební festival Chodrockfest se pomalu začíná stávat tradiční součástí Chodských slavností. Letos se konal druhý ročník a do jezdeckého areálu TJ Start pod Vavřincem opět zavítaly tisíce hudebních fanoušků.

„Účast byla přibližně stejná jako v loňském roce. V pátek sklidila největší úspěch za opravdu poctivý koncert kapela Rybičky 48, v sobotu pak jednoznačně Walda Gang, který se v Domažlicích skvěle zapsal už v loňském roce a který vždy předvede zajímavou šou, takový 'hudební cirkus'," popsal jeden z organizátorů festivalu Jan Halík s tím, že hodně posluchačů se sešlo i na v Domažlicích premiérovém koncertě skupiny Vypsaná fixa. Při její autogramiádě se také tvořily největší fronty.

Na druhé stagei mimo hlavní pódium pak sklízely potlesk návštěvníků i kapely jako Dymytry, domažličtí Sticx nebo písničkář Záviš.

Návštěvník Zdeněk Musil, který festival navštívil i v loňském roce, si pochvaloval zejména Walda Gang. „Jejich koncert je prostě něco, co vám cédéčko nedá, to se musí zažít," řekl Musil. Jeho druhým favoritem byla kapela Harlej.

„Za nás organizátory jsem rád, že festival proběhl v pořádku. Nerušili jsme hudební program slavností ve městě,  nemusela k nám zavítat jediná sanitka, neobjevily se žádné problémy či incidenty, ke kterým na podobných festivalech  dochází," pochvaluje si Halík. „A jsem rád, že se lidem v Domažlicích líbila i doprovodná Kiss party, což nebývá všude zvykem," poznamenal.