Vůbec nevadilo, že se uskutečnil až po mezinárodním dětském svátku, a to v sobotu 14. června.

„Sraz byl na Hůrce u myslivecké chaty dvě hodiny po poledni a všechny přivítal starosta obce Jan Etzl," popisuje Martina Vaňková.

Počet dětí rozhodně Chodovské nezaskočil, neboť pro ně měli připravený zajímavý program.

„Dětský den byl pojat jako malý ´pochodáček´. Cesta byla vyznačena fáborky a disciplíny byly rozloženy na louce pod Babí horou. Děti chodily po dvojicích a ty nejmenší doprovázeli rodiče. Při startu dostal každý dětský účastník pochodu kartičku se svým jménem. Do ní sbíral u jednotlivých disciplín razítka," vysvětluje Vaňková.

O provoz jednotlivých stanovišť se v Chodově už tradičně starali členové místních složek – dobrovolní hasiči, dále myslivci, chovatelé, bývalé členky Českého červeného kříže a fotbalisté.

„Vzniklo dvanáct různých stanovišť. Děti skákaly v pytlích, házely kroužky na cíl, kopaly na branku, házely šipky a hrály kuželky. Dále také skládaly papírové čepice, střílely ze vzduchovky, skládaly puzzle, slaňovaly, stříkaly vodou na plechovky a musely uhádnout různé předměty," vypočítává.

„V cíli si děti i rodiče opekli chutného buřta a dostali limonádu. Po předání kartičky obdržely děti jako odměnu balíček se sladkostmi. Myslím, že se Dětský den v Chodově se vydařil, přálo také počasí a děti byly nadšené. Chtěla bych za ně poděkovat všem, kteří při organizaci Dětského dne pomáhali," zakončila Vaňková.