Myšlenka zrála v hlavách členů LK Tatran Chodov téměř tři roky, od Karlova běhu na Božím Daru. V letošním roce se sen konečně stal skutečností. Chodovský všeuměl Josef Soukup (Matěj) vyřezal sochu a hlavní iniciátor Josef Záhoř za pomocí ostatních lyžařů připravil krásné a nezapomenutelné setkání.

V sobotu 13. června se sešli lyžaři a jejich příznivci na konci Chodova, kde byla socha odhalena a přítomným panem farářem posvěcena na sv. Bernarda, patrona všech lyžařů. Účastníky setkání v úvodu pozdravil chodovský starosta Jan Etzl a lyžařské ocenění Haně Váchalové předal p. Valenta za Okrašlovací a sportovní sdružení Český les. V krátkosti byla připomenuta dlouhotrvající tradice lyžování v Chodově a v celém kraji pod Čechovem. Lyžaři si společně zazpívali svoji hymnu „Na horách je blaze žíti…“ a s harmonikami, trubkou, kytarou, zpěvem a pěnivým mokem zavzpomínali na úspěchy i neúspěchy, na setkání, prohry a vítězství. Smích a písničky se nesly okolím do letní noci. Setkání se stalo poděkováním všem, kteří milovali a milují bílou stopu a každou zimu sjíždí nekonečné kilometry na kouzelných prkýnkách.

Svatý Bernard teď bdí nejen nad chodovskými, ale i ostatními lyžaři v kraji pod Čechovem. Tak ať máme stále dobře namazáno!