Znamená to, že z posledního zastupitelstva budou v novém čtyři členové namísto pěti.

Letos měli v komunálních volbách Chodovští na výběr z 25 kandidátů na třech volebních lístcích, zájem kandidovat do zastupitelstva projevilo o 10 lidí méně než před čtyřmi lety. Stabilně sestavila kandidátku ČSSD a KSČM.

Největší přízeň voličů získala ČSSD, jíž budou v sedmičlenném zastupitelstvu patřit opět tři posty, a KSČM obhájila dva. Do zastupitelstva se dostala i dvojice kandidující za Sdružení DZS a NK.

„Jsme spokojení, že máme stejně jako před 4 roky v zastupitelstvu tři zástupce. Místostarosta se 20. října vzdal mandátu, takže do zastupitelstva jde náhradník za KSČM Jan Knopp. Dnes budu zjišťovat, zda nebyly připomínky či stížnosti na regulérnost voleb, a pokud bude vše v pořádku, sejdeme se všichni zvolení ve středu a 1. listopadu proběhne ustavující zasedání zastupitelstva," uvedl v pátek Deníku starosta Jan Etzl.

Ostatní kandidáty, a dokonce i starostu předčil při volbách ziskem hlasů syn Jarmil. Nemrzí ho to? „Nemrzí. Jednak je to syn a jednak byl už v zastupitelstvu v minulém volebním období," odpověděl Etzl st.

Jak budou obsazeny nejvyšší posty v obci, si netroufá odhadnout, záleží na vůli zastupitelů. „Syn starostu nechce dělat, i když získal nejvíce hlasů. Pokud bude zájem, zůstanu starostou ještě na další volební období, ale to bude skutečně moje poslední," zakončil Etzl.

Zvolení zastupitelé

ČSSD: Etzl Jarmil 233 hlasů, Etzl Jan 214, Vaňková Martina 201

KSČM: Fischer Jan 162, *Sokol Josef 141

Sdružení DSZ a NK: Thomayer Jiří 128, Mleziva Petr 117

* Změna: J. Sokol abdikoval na mandát, do zastupitelstva postupuje náhradník za KSČM Knopp Jan 102