Domažlice –  V Mánesově ulici na největším domažlickém sídlišti Kozinovo pole začala rekonstrukce chodníku na straně u panelových domů. Stalo se tak po dlouhém období, kdy obyvatelé poukazovali na neutěšený stav chodníků v různých částech sídliště.

„Moje osmdesátisedmiletá matka je odkázána na invalidní vozík. Žila mnoho let na Kozinově poli, chtěl bych ji vzít občas i tam. Je po sedmi operacích nohy a při jízdě po nerovnostech má bolesti. Mamince jsem musel vysvětlit, že na Kozinovce je terén nezpůsobilý pro jízdu na invalidním vozíku," popsal před nedávnem svoji zkušenost Stanislav Kitzberger.

„Je to nepříjemné na chůzi. Musím být velmi opatrná, abych špatně nešlápla a nezranila se. Navíc často musím absolvovat slalom mezi psími výkaly," doplnila další obyvatelka sídliště.

„Víme, že stav tamních chodníků je špatný a je třeba něco s tím udělat," odpovídá na stížnosti občanů starosta Miroslav Mach.

„V loňském roce měla proběhnout zásadní revitalizace sídliště včetně nového řešení parkovacích míst a chodníků. Velkou část nákladů by pokryla dotace." připomíná Mach. Krajský úřad však zrušil stavební povolení poté, co se k němu odvolali obyvatelé nesouhlasící s výstavbou parkoviště v horní části sídliště. Projekt revitalizace tak byl zrušen.

„Samostatná komplexní rekonstrukce celé jedné strany chodníků v Mánesově ulici by vyšla na 3,5 milionu korun. To bychom v současné době obtížně zaplatili z městského rozpočtu, když stále se zásadní rekonstrukcí počítáme v horizontu tří až pěti let," konstatuje starosta.

Proto městská rada rozhodla o tom, že betonový skelet využívanějšího chodníku na straně u paneláků nechá vyčistit a nanést na něj třícentimetrovou vrstvou asfaltu. Vybraná firma s pracemi již začala. „Vyjdou na 290 tisíc korun s DPH," dodal Miroslav Mach.